سیمان سفید

سیمان سفید

سیمان سفید یا سیمان پرتلند چیست؟

سیمان سفید نامی کوتاه شده برای سیمان پرتلند است. تولید این نوع سیمان پیچیده‌ تر از سیمان خاکستری است، چرا که برای سفید کردن رنگ سیمان، مواد زیادی غیر از خود آهک نیاز دارد. رنگ تیره سیمان به دلیل وجود سولفات آهن و سولفات منیزیم است، دوده ناشی از سوخت نیز باعث رنگ تیره آن می‌ شود. برای سفید شدن سیمان و تولید این ماده، سولفات آهن و منیزیم از سیمان حذف می شود و از سوخت مناسب و بدون دوده استفاده شود. به همین دلیل برای تولید سیمان سفید، از خاک رسی که میزان سولفات آهن و منیزیم آن کم تراز ۸ درصد است، استفاده می‌ کنند.

از طرفی سوخت کوره را به گونه ای انتخاب می‌ کنند که تولید دوده نکند (برای مثال برای جلوگیری از تولید دوده، از گاز استفاده می‌ کنند) پس از آن با مخلوط نمودن موادی دیگر، نوعی از رس با رنگ سفید، بدون استفاده از مواد ذکر شده ساخته می‌ شود. سنگ‌ های کائولن، وست، فلدسپات و … از عناصری هستند که در این نوع سیمان به جای خاک رس استفاده می شوند. در آسیاب نمودن و خرد کردن کلینکر (تا تبدیل به سیمان شود) برای سفیدتر شدن رنگ سیمان و همچنین برای کمک به استحکام آن، مقداری پودر سنگ گچ هم اضافه می شود.

کاربرد سیمان سفید

این ماده عموما مورد استفاده های تزئینی قرار می گیرد و به علت قدرت بالایی که در چسبندگی دارد برای شکاف دیوارها و یا حتی شکاف ظروف سفید رنگ مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی مصارف این ماده برای انواع دکوراسیون، نقاشی، مجسمه سازی، کف معمولی، موزاییک سیمانی مرمر نما، نمای سیمانی شسته، دیوارهای پیش ساخته و … استفاده می شود. علت استفاده از سیمان سفید در دکوراسیون ساختمان ها، بازتاب مناسب نور در اثر استفاده از این رنگ می باشد. از این ماده در تولید انواع سیمان های رنگی هم استفاده می شود. 

مقالات مرتبط

منابع و مآخذ

کارگاه سنگ و بلوک ایران مرکز پخش و عرضه کننده انواع پودر سنگ، پودر سنگ جوشقان، مواد آبگریز، سنگهای دانه بندی شده و سنگهای تزئینی می باشد.

کیسه های پودر سنگ در بسته بندی های 30 کیلوگرمی عرضه می شود.

محصولات به تمامی نقاط کشور بنا به درخواست مشتری ارسال می گردد.

مدیریت فروش: یحیی حامدی

تماس با ما:

  • موبایل : 09127102557
  • پست الکترونیک : info@sang-co.ir
  • پایگاه اینترنتی : http://www.sang-co.ir
  • کانال تلگرامی : https://t.me/sang_co
  • تلگرام : @Yahya_Hamedi